31 Ağustos 2013

Gilaburu Bitkisi Nedir

Gilaburu bitkisi nedir

Kayseri ve çevresinde sıklıkla yetişen ve üzüm meyvesini andıran, 30-40 meyve tanesi bir salkım oluşturan gilaburu, Kayseri ve çevresinde “gilaburu, gilebolu, gilaboru, gilabı, giraoğlu”, Konya’da “giligili, gilaboru veya giraboğulu”, Sivas ve Yozgat’ta “gilaburu, girabolu, geleboru”, Tunceli’de “dağdağan, dağdığan, geleboru, gilabada ve gildar” adıyla biliniyor.

Ekim ayında toplanmaya başlanan gilaburu meyvesi, su dolu bir kapta bir süre salamura yapılarak bekletildikten sonra suyu sıkılarak veya taneleri yenilerek tüketiliyor.

21. yüzyıl ile birlikte yeniden keşfedilen alternatif tıp ile Gilaburu’da (vibirnum opulus) yeniden keşfedilmeye başlanmış.

Faydaları:

 • Böbrek taşı tedavisi için
 • Safra kesesi taşı tedavisi için

Alternatif olarak kullanılıyor.


Gilaburu Fiyatları ve Sipariş İçin Tıklayınız

Gilaburu Bitkisi Nedir” üzerine 31 yorum

 • ii günler. sipariş vermek istiyorum fakat salamura işleminde tuzlu su mu kullanılıyor. tuz diyetine zararı olur mu?

 • siparişimi aldım teşekkür ederiz.kayseri esnafının güvenilirliği ve müşteriyi önemsemesi herzamanki gibi.tüm kayseriye selam olsun….

 • Benim ikinci siparişim bu zübeyir bey kıpkırmızı taptaze gilaburu gönderiyor 2 günde geldi siparişim.. Ayrıca ben mayhoş tadını çok sevdim hafif su ekleyince gayet güzel oluyor..gilaburu suyunu bi süzgeçe alıp tanelerini kaşık vasıtasıyla ezerek çıkartıyorum bir defa katı meyve sıkacağında denedim pekte verimli olmadı..alacaklara tavsiye ederim..

 • Herşeyden önce Zubeyr beye candan yaklasimi ve hızı için teşekkürler.ben yaklasık on gündür 5lt olan gilaburu paketini kullanmaktaydim dün sabah yaklasik 6-7mm bir taş düşürdüm hemen zübeyr beyden ikinci bir paket siparis verdim.gilaburu gerçekten allahın izniyle çok şifalı.ben yaklasik on dört yildir taş hastasiyim son 3 aydir 3 sefer uretroskopi oldum ama hala iki böbregimde de küçük küçük taşlar var.gilaburuyla tanismam hazir satilan suyu ile oldu fakat biraz arastirinca gördüm kü asil olan gerçek meyvesini bulup ondan elde edilen suyu içmekmis tadi biraz buruk ama içtikçe alisiyorsunuz.bu son siparis ettigim gilaburularida bitirdikten sonra üroloğa kontrole gidecegim.benim gibi bu dertten muzdarip kisiler varsa tavsiye ederim.en azindan denemekle birsey kaybetmezsiniz.herkese allahtan şifa dilerim.

  • Geçmiş olsun Murat bey. Düşürdüğünüz 6-7 mm taş bütün olarak mı düştü, büyüklüğü nasıl ölçtünüz, ürologa danıştınız mı, idrar yolundan geçebilliyormu, geçerken çok acı oldu mu? Buna karşı bir önlem var mı bildiğiniz acaba? Şimdiden teşekkürler, sağlıklı günler 🙂

 • 20 gündür hem taş kırdırıyorum ve 8 mılımlık taş kırıldı ve düştü ancak kırılanlardan 2-3 milimlik kaldı ayrıca sol böbrekte olan taşları kırdırmadım gilaburu denemek ,için kulandım bir faydasını görmedim . bilinmesi isterim insanlar benim gibi parasını değerini bilsin . denemek için aldanmayalım aldatmayın lütfen daha duyarlı olalım insanlık adına

  • İyi günler Fuat bey. Geçmiş olsun.
   Gilaburu bir ilaç değildir, ağçtan direk toplanıp gönderilen doğal bir meyvedir. Bundan dolayı da kesin bir iddiası yoktur.
   Fakat şöyle de bir gerçek var ki gilaburu meyvesi reklam yapılarak meşhur olmamıştır, bu meyveyi kullanıp şifa bulanların birbirine tavsiye etmesiyle meşhur olmuştur.

   Tekrar belirtmek isterim ki Gilaburu bir ilaç değil elma, üzüm gibi bir meyvedir.

 • Kayseride bahçe kurulumu dusunuyorum ne dersiniz fidan ve kurulum konusunda. 10 dekar yer var.

 • Merhaba bende 11 mm lik sol böbrekte taş var bunun için sizden meyvesini alıp ben mi suyunu hazırlamalıyım yoksa sizden gelen ürünü direkt kullanmalımıyım 11 mm lik taşa hangisi fayda verir ve gerçekten bu taşı eritirmi

  • İyi günler Bülent bey
   Gilaburu meyvesini kullanan bir çok kişi ameliyattan kurtuldu inşaallah. Bunu yanında işe yaramadı diyenler de oldu. Özellikle kristalize olmuş taşlarda işe yaramıyor muş.

   Tavsiyemiz 15 gün kullanıp sonra tekrar ölçüm yaptırmanız.
   Biz size bidon içinde meyvenin kendisini gonderecegiz. Siz bu meyveyi taze taze sıkıp iceceksiniz. Yanında kullanım kılavuzunu gonderiyoruz zaten.

   İsterseniz büyük bidondan bir tane alın 15 gün kullanın sonra da tekrar olcturun.

   Bu bir ilaç olmadığı için kesin konuşmak mümkün değil.

   Acil şifalar…

 • Merhaba siparıs vermek ıstıyorum, böbrek hastasıyım lütfen urunlerınız gerçek degılse benı dolandırmayın…

 • Merhaba, siz direk meyvesini yolluyorsunuz galiba, birde prostat iltihabına iyi geliyor mu acaba

  • Evet direkt meyve olarak gönderiyoruz. Bu meyve klinik onaylı bir ilaç olmadığı için şu hastalığa iyi geliyor diyemeyiz. Bunun yanında genellikle böbrek taşı olanlar tercih ediyor.
   Deneyip tekrar tahlil yaptırarak sonucu görebilir ve buradan yorum olarak paylaşabilirsiniz.

 • Merhaba bende de taş problemi var denemek istiyorum ama sorum şu gelen meyvenin tamamını tek seferde sıkıp suyunu çıkarsak olur mu yoksa sürekli taze sıkarak mı içmeliyim ?

  • Ben Kayseri’nin Gürpınar köyünde gilaburu üreticisiyim. Gilaburu meyve olduğu için ilaç olmadığı için ‘gilaburu şeker hastalığına iyi gelir’ iddiasında bulunamam.

   Fakat bu konuyla alakalı bilimsel makaleleri incelediğimde şeker hastalığına alternatif tedavi yöntemi olarak gilaburu meyvesinin de kullanıldığını gördüm.

   İlgili makaleler;

   GİLABURU (Viburnum opulus L.)’NUN FARMAKOLOJİK AÇIDAN
   DEĞERLENDİRİLMESİ
   Recep YILDIZ* Hüsamettin EKİCİ
   Kırıkkale Üniversitesi, Veteriner Fakültesi, Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı, Kırıkkale

   Gilaburu meyvesi hakkındaki diğer bilimsel çalışmalara ulaşmak için DergiPark sitesine bakabilirsiniz.

 • merhaba

  65 yaş üzeri için kullanımı uygun mudur. babamda böbrek taşı çıktı. doğal yöntemlerle çare arıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button