“Gilaburu”nun faydalı olduğu hastalıklar

Gilaburunun Faydalı Olduğu Hastalıklar
Gilaburunun meyvesi ile alakalı detaylı bilgiyi şurdan alabilirsiniz:
http://www.saglikaktuel.com/bitki-ansiklopedisi-gilaburu-nedir-faydalari-nelerdir-1716.htm

KALP – TANSİYON: Gilaburu yatıştırıcı, damar genişliği düzenleyici, iskelet ve kas rahatlatıcı, kalp güçlendirici etkiye sahiptir. Kas gerilimini azaltır ve spazmları engeller.Hipertansiyonda Cardiovascular sistemini rahatlatır ve tansiyon rahatsızlığından kaynaklanan kabızlığı engeller.

Harici kullanımda kramp ve kas gerilmesini rahatlatır Bazı migren vakalarında da yardımcı olabilir.

İDRAR YOLU HASTALIKLARI: İdrar kanalındaki iltihaplanmaları temizler.

İdrar kanalındaki daralma ve boğumları açar, idrar zorluğu ve yanmalarına karşıda son derece etkili ve tedavi edicidir.

PROSTAT: Gilaburu, idrar kanalındaki genişletme özelliği ile mesanenin bir seferde ve kolaylıkla boşalmasını sağlar.

Gece ve gündüz sık tuvalete çıkmayı azaltır. Hasta ilk kullandığından itibaren faydasını hissetmeye başlar.

KADIN HASTALIKLARI: Adet zorluğu ve düzensizliğine karşı çok etkilidir. Spesifik olarak; kramp, yumurtalık ve rahim kası rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Rahimi rahatlatır.

Böylece adet görme krampları sona erer ve menstursyondan kaynaklanan ağrıları azaltır.

Düşük durumu ve tehlikesinde kullanılır. Damar genişliği düzenlenmesinden dolayı adet dönemlerinde aşırı kan kaybını ve menapozdaki kanamaları azaltır.

BÖBREK/ BÖBREK TAŞI: Böbrek taşlarının bütün cinsleri; aslıları itibariyle suda çözünmeyen kalsiyum tuzu olup bu tuz oluşumunu yerinde eritecek bir ilaç bulunmadığından dolayı lazer, ses dalgası vs. gibi yollarla böbrek taşı fiziksel olarak parçalanıp yerinden oynatılarak düşürülmeye çalışılmaktadır. (Diğer bir yöntem açık operasyondur.) Ve bu yöntemler hastaya aşırı ağrı sancı vermenin yanında kalıcı yan tesirleri olan yöntemlerdir.

Gilaburu ise böbrek taşını

, diğer usullerde (lazer vs.) olduğu gibi; fiziksel parçalanma yöntemi ile değil kimyasal çözünme ile yok ettiğinden dolayı ne taş çözünürken ne de idrar ile birlikte atılırken hasta ağrı sancı hissetmez.

Taşın oluşum süreci tersine işleyerek, taş tamamen erir ve idrar ile birlikte kimyasal madde olarak atılır.

BÖBREK TAŞI TEDAVİSİNDE NASIL KULLANILIR ?

Gilaburu Meyvesi ilaç olmadığı için tam olarak bir kullanım formülü yoktur. Fakat bizim tavsiyemiz böbrek taşınız eriyene kadar : yarım kilo Gilaburudan elde edilen gilaburu suyundan düzenli olarak sabah ve akşam iki su bardağı olmak üzere, yemekten yarım saat önce veya yemekten 1,5 – 2 saat sonra tüketilmesi uygun olur. Bu şekilde 2 hafta kadar devam ederseniz Allah’ın izniyle 6-8 mm kadar olan böbrek taşlarınız doğal olarak eriyecektir. Bu süre taş büyüklüğüne göre değişebilmektedir.

Gilaburu ayrıca böbrek tembelliğine ve bazı cins böbrek kistlerine de iyi gelmektedir.

NOT: Sertliğinden dolayı lazerin de kıramadığı kristalize cins böbrek taşını Gilaburu da eritemeyebilir. Bu cins taş ile karşılaşma riskiniz % 1- 2 civarındadır.

DİKKAT !

 • *Hastanın 24 saat içerisinde tüketebileceği sıvı bir seferde hazırlanmalıdır. Diğer deyişle hazırlanan sıvı mutlaka 24 saat içinde tüketilmelidir.
 • *Hazırlanan sıvı hasta tarafından aç olarak tüketilmelidir.
 • *Gerek meyve gerekse sıkılarak hazırlanmış sıvı sıcaktan ve direkt gün ışığından korunmalı serin bir yerde saklanmalıdır.
 • *Bekleyen meyve mutlaka su içinde ve serin yerde muhafaza edilmelidir.
 • *Kevgirde ezilerek elde edilen Gilaburu öz suyuna mutlaka 1/1 ölçüde su katılmalıdır.
 • *Gilaburunun bugüne kadar hiçbir yan tesiri tespit edilmemiştir.
 • *Gilaburu ilaç değildir.

.

 

 

 

Gilaburu Fiyatları ve Sipariş İçin Tıklayınız

“Gilaburu”nun faydalı olduğu hastalıklar” üzerine 4 yorum

 • Ben gilaburunun aktarlardan aldığım nektarını kullanıyorum. sizdekini tercih etmek isterim, fakat ne kadar dayanacağını ve nasıl hazırlanacağını bilmiyorum. bu konuda daha ayrıntılı bir açıklama yaparsanız almak isterim.

  • Gilaburu meyvesi; su içerisinde, serin ve karanlık bir yerde 10 ay bozulmadan kalabiliyor. Günlük ne kadar içecekseniz bidondan çıkarıp sıkıyorsunuz.

 • Gilaburu meyvesinden elde ettiğim faydayı, sizlerle paylaşmak isterim umarım başkalarına da bir faydam olur. Gilaburu ile tamamen tesadüfi olarak tanıştım. uzun yıllardır böbrek taşı ve bundan dolayı her zaman böbrek rahatsızlığı çeken biriydim. bir ara çok ağrılarım olunca, birde bir aktara danışıp ağrı kesici bulayım diye düşünürken gilaburuyu tavsiye etti, aldım doğal meyve suyu olduğu için zararlı olmayacağını düşünerek günde 3 bardak olarak düzenli içtim. ilk bir ay sonunda böbrek taşı düşürdüm. idrar yolu yanma ve iltihap problemim ise hiç kalmamıştı. fakat asıl bana faydalı olduğu başka bir konu var ki umarım herkeste bundan faydalanır. kadınların muayyen günlerindeki geçirdiği günler benim için ağrı ve çok kan kaybından dolayı adeta işkence gibi geçmekte idi. kan kaybım o kadar had safhada oluyordu ki ayağa kalkamıyordum. fakat gilaburu ile artık hiç ağrı kesici kullanmıyorum ve kanamalarım çok çok normalleşti. ayrıca tansiyon problemim düzene girdi. ve inanılmaz bir şey ama hiç diyet yapmadığım ve gıdamı normal aldığım halde müthiş şekilde zayıfladım. böbrek taşım için içtiğim gilaburu birçok rahatsızlığıma şifa oldu Allah’ın izniyle. şimdi her ne olursa olsun günlük 3 bardak gilaburumu ihmal etmiyorum… kesinlikle denemenizi tavsiye ederim… Rabbimin yarattığı doğal besinlerle şifa bulunuyor. ben kendim yaşadım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button